تبیین الگوی مطلوب مدیریت جهادی در سازمان‌های امنیتی

نویسندگان

چکیده

تأکید مکرر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بر مفهوم نوینی به نام «مدیریت جهادی» را می‌توان در تداوم الگوسازی و گفتمان‌سازی معظم‌له به‌عنوان ترسیم‌کننده افق حرکتی انقلاب و نیروهای انقلابی دانست. بی‌تردید، تلاش برای تبیین الگوی صحیح و اصولی مدیریت جهادی، از جمله وظایف همه سازمان‌ها و نهادها، به‌ویژه سازمانی‌هایی است که در تابعیت مستقیم فرماندهی معظم کل قوا(مدظله‌العالی) قرار دارند. به همین منظور، با بهره‌گیری از روش اسنادی‌کتابخانه‌ای نسبت به تدوین این الگو اقدام گردید.
براساس نتایج حاصل‌شده، ترویج فرهنگ جهادی می‌تواند سازمان‌های امنیتی را در تحقق رسالتشان یاری رساند. از سوی دیگر، بهره‌گیری از مدیرانی با شاخصه‌های مدیریت جهادی هم در حوزه ادراکات و ذهنیات و هم در حوزه تمابلات و گرایش‌ها، می‌تواند پیامدهایی همچون تعمیق فرهنگ دینی، ترویج فرهنگ ایثارگری و شهادت، دانش‌گرایی، بروز خلاقیت و نوآوری، توجه بر انضباط، ارتقای سطح ضابطه‌مندی و قانون‌مداری، ایجاد سرعت در عمل و ارتقای اعتمادبه‌نفس را در کارکنان ایجاد نماید.
شایان توجه است که باتوجه به تغییر ماهیت تهدیدها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی، بهره‌گیری از این الگو می‌تواند منجر به اخذ رویکرد آفندی در مقابله با دشمنان، حفظ و صیانت از سازمان‌های حفاظت‌شونده و کارکنان این سازمان‌ها، ارتقای سطح خودپایی مدیران و ترویج فرهنگ حفاظتی در سازمان‌های امنیتی گردد.

کلیدواژه‌ها